Baťův kanál půjčení lodě

stránka a půjčování lodí se připravuje.... :)  - děkujeme za pochopení ...

Rezervujte si plavbu po Baťově kanálu 

Vaši dovolenou a pobyt u nás můžete zkombinovat a i se zážitky na palubě motorové jachty s plavbou po řece Moravě a brouzdáním vodami Baťova kanálu. Historický Baťův kanál je turisticky nejatraktivnější uměle vybudovaná vodní cesta v České republice. Vyrazit můžete z přístaviště z Otrokovic a pokračovat až do slovenského přístavu ve Skalici. Celkem na Vás čeká  až 50 km vodní cesty, která je lemovaná  krásnými atraktivními cyklostezkami (těch se v okolí Baťova kanálu nachází až 80km) , se spoustou zajímavých míst a romantických zákoutí. 

PRŮKAZ na vůdce malých plavidel není na Baťově kanálu při půjčení našich lodí potřeba. Všechny lodě splňují podmínky pro pronájem motorových rekreačních lodí na vodní cestě 0. třídy bez  povinnosti vlastnit průkaz vůdce malých plavidel. Snadná ovladatelnost lodě umožní po krátkém zaškolení plavbu i nezkušenému kapitánovi. Kormidlovat může každý, komu již bylo 18 let - stačí mít u sebe občanský průkaz nebo cestovní pas. Striktní podmínkou ovšem je, že před zahájením plavby ani během ní nesmí kormidelník požívat žádný alkohol či jiné omamné látky.

Za používání vodní cesty na Moravě a průjezd plavebními komorami Baťova kanálu, kterých je celkem 13, se neplatí žádné poplatky. V některých přístavištích je však zpoplatněno kotvení a některé služby jako může být použití WC, sprchy nebo přípojka elektrické energie atd..

Lodě mají jednu uzavíratelnou kajutu, vybavenou kuchyňku, 4 prostorné lůžka, WC a uzavíratelnou palubu. Na zádi lodě můžete přepravovat jízdní kola a spojit tak příjemnou plavbu s cykloturistikou v okolí řeky Moravy a Baťova kanálu. Lodě půjčujeme vždy čisté, udržované s doplněným palivem a připravené k vyplutí. Loď je určena pro cca 4-7 osob při plutí a max. 4 osoby na spaní.

Obsluha plavebních komor probíhá vždy v měsících květen a září vždy v pátek, v sobotu, v neděli a ve svátek od 9:30 do 18:00 hodin. V měsících červen, červenec a srpen vždy úterý až neděle a ve svátek od 9:30 do 18:00 hodin. Začátek posledního proplavovacího cyklu plavební komorou je vždy prováděn nejpozději 15 minut před koncem pracovní doby. 

Loď si můžete půjčit na jednodenní výlet, víkendový nebo týdenní pobyt - v závislosti na dostupnosti volných termínů.

V případě zájmu lze loď pronajmout i mimo provozní dobu plavebních komor a to s možností plavby pouze na říčních úsecích Otrokovice - Spytihněv nebo Uherské Hradiště - Kunovský les.

Převzetí lodě možné v přístavištích v Otrokovicích, Napajedlech, Starém Městě, Babicích, Uherském Hradišti nebo dle domluvy.