Půjčení holí Nordic Walking

Jakákoliv nejlépe pravidelně vykonávaná fyzická aktivita přináší výhody pro naše zdraví a kondici. Nordic walking je aktivita, která v sobě kombinuje vytrvalost, flexibilitu, rovnováhu, pomáhá získávat sílu a přispívá tak k rozvoji celého těla. Dále má blahodárný vliv na kardiovaskulární systém a je také ideální na relaxaci a psychický odpočinek. 

Nordic Walking je vlastně sport, který komplexně rozvíjí svalový systém a výrazně zlepšuje efektivitu našeho těla. Při chůzi s holemi pracující svaly hýždí, dolních končetin, stehen a svaly paží, ramen, hrudníku a i břicha. Zapojení tak velké svalové skupiny, má pozitivní vliv na zvyšování naší celkové fyzické kondice.  Možná by se Vám mohlo zdát, že se jedná o pouhé procházky s holemi. Tak jednoduché to ovšem není.  Díky holím se vám podaří synergicky propojit horní a dolní polovinu těla, kdy díky zapojením rukou a středu těla pomáháte nohám. Ty pak dokážou značně zrychlit krok a vaše srdce se dostává do aerobní zátěže, což na něj má velice pozitivní vliv. Střídání dynamických a pomalejších fází pohybu, který je ještě podpořen holemi, speciálně navrženými pro tento sport, pomáhá zlepšovat také kapacitu plic a celkově i celý krevní oběh. Časté praktikování tohoto sportu je vynikající benefit pro naše zdraví a někdy i skvělý způsob, jak třeba trvale zhubnout.

Není mnoho outdoorových sportů, které by v sobě spojovaly skvělé kardio cvičení a zároveň zapojovaly tolik svalů v těle jako právě severská chůze. Díky rytmickému pohybu rukou i nohou pracuje při praktikování nordic walkingu i střed těla, svaly okolo páteře a stabilizační svaly. To pomáhá se správným držením těla a k vzpřímené postavě bez hrbení a ulevuje to zejména přetíženým ploténkám.​ Nordic walkingové hole jsou navrženy tak, aby vás poháněly vpřed a přenesly tak část zátěže z nohou na ruce. Pohyb holí zlepšuje přirozenou chůzi a procvičuje svaly ramen, paží, břicha, ale také hýždě a stehna. Na rozdíl od turistických holí během nordic walking hole směřují dozadu a tím usnadňují pohyb vpřed. Díky použití holí na nordic walking tělo zlepšuje svou ohebnost, rovnováhu a celkovou koordinaci paží a nohou.

​Kromě potěšení z aktivity na čerstvém vzduchu je nordic walking vynikajícím způsobem, jak předcházet některým nemocem  jako je třeba vysoký cholesterol, diabetes, arteriální krevní tlak, a pomáhá  i při posílení kostí a jako prevence osteoporozy. A kdo může nordic walking provozovat? No přece všichni. Bez rozdílu věku, pohlaví či zkušeností. Tento sport je také vstupenka do světa sportu i pro sportovce trpící obezitou nebo pro seniory, kteří si přejí udržet vitalitu. Je to proto, že severská chůze není tak dynamická jako například běh, zároveň šetří  díky holím i naše klouby. Sami si můžete určit své tempo.

Teleskopické hole konstrukčně umožňují rychlé a snadné nastavení jejich délky v závislosti na výšce uživatele . Ve složeném stavu tyče zabírají málo místa, což usnadňuje jejich přepravu a skladování.

Specifikace:

  • Značka: NECASIL
  • Materiál: hliník
  • Výsuvná teleskopická hůl: 65-135 cm

Ceník půjčovného holí NORDIC Walking:

1 den / 1  hole                                                       40.- Kč

víkend pá-ne / 1 hole                                            60.-Kč

Při zapůjčení 1 ks holí se skládá vratná kauce  200.-Kč.