Podlahové vytápění

Podlahové vytápění, sálavé panely

Základem pro ekonomický provoz elektrického vytápění je vhodná regulace tedy Termostat. Proti systémům bez regulace přináší úsporu minimálně 30 %

TOPNÉ FOLIE ECOFILM SET

Topné folie ECOFILM jsou určeny jako podlahové vytápění do suchých konstrukcí – pod plovoucí podlahy nebo s použitím doplňkových podložek HEAT-PAK pod PVC a koberce. Pokládku folií ECOFILM lze provést i svépomocí a to s použitím sad ECOFILM Set, KTERÉ NAJDETE V NAŠEM eshopu. Sada je pás topné folie (v různých délkách) opatřený připojovacími vodiči dlouhými 5 m.

Elektrické topné folie ECOFILM jsou unikátním výrobkem určeným pro elektrické velkoplošné stropní (stropní folie ECOFILM-C prohřívají sádrokartonové stropní desky, které se pak chovají jako sálavé panely) nebo podlahové vytápění interiérů ECOFILM SET. Hlavní předností je tloušťka topné folie – jen 0,4mm (!) a schopnost vyhřívat v celé ploše – tím je docíleného potřebného výkonu už při nižších teplotách. Stavební konstrukce jsou tak méně tepelně namáhány a povrchová teplota je rovnoměrně rozložena. 

Sadami lze pokrýt celou podlahovou plochu, nebo jen její část – např. před sedací soupravou nebo kuchyňskou linkou. Instalace je snadná a nevyžaduje žádný zásah do stavební konstrukce podlahy. Dle požadované velikosti vyhřívané plochy si opatříte potřebný počet sad, položíte je vedle sebe a připojovací vodiče vedete podél stěny do instalační krabice. Se sadami ECOFILM Set odpadá propojování fólií na stavbě, vyžadující použití spojovacího materiálu (konektorů, vodičů, izolací) a speciálního nářadí, nutného u folií v metráži. 

Topné folie ECOFILM jsou ideálním vytápěním pro nízkoenergetický dům, při použití v nedostatečně zateplených objektech, kde mají folie plnit víc než jen funkci komfortního ohřevu podlahy, však může být uživatel zklamán. Pokud jsou folie ECOFILM použity pouze ke komfortnímu ohřevu podlahy, v zásadě si skutečně vystačíte pouze s návodem na instalaci. Mají-li ale folie sloužit také jako hlavní zdroj vytápění, bez určitých zkušeností a odborného posouzení samotného objektu se prostě neobejdete A DOPORUČUJEME KONZULTACI S TECHNIKEM.

Návod na instalaci Topné folie ECOFILM set

Instalační a uživatelská příručka Topné folie ECOFILM set

Doporučená skladba podlahy pro podlahové vytápění

Princip instalace Topných sad ECOFILM set

Regulace topných folií ECOFILM set

Montáž podlahového vytápění

Video: https://youtu.be/xJ8d379kbbs

Vyjádření EGGER, QUICK STEP, FATRA, MAGNUMPARKET CONCEPT, FERMACELL.

TOPNÉ ROHOŽE

Elektrické podlahové vytápění je jedním z nejrozšířenějších způsobů využití elektrických topných kabelů. Pro tyto aplikace jsou z hlediska ceny, užitných vlastností i funkčnosti systému ideální odporové dráty = topné kabely. Elektrické vytápění se oproti teplovodnímu vyznačuje snazší instalací, vyšší flexibilitou a nižšími pořizovacími náklady. 

Topné rohože jsou umístěny přímo pod dlažbu v tenké vrstvě pružného tmelu. Snadno se instalují a ve spojení s vhodnou regulací zajišťují vysoce ekonomický provoz. Vhodné pro systémy hlavního vytápění, i pro systémy komfortního ohřevu podlahy. 

Z hlediska funkčnosti není mezi okruhem a rohoží žádný rozdíl – topná rohož je v podstatě topný kabel přichycený k nosné tkanině. Tyto dva výrobky se liší pouze ve způsobu pokládky. Instalace okruhu je flexibilnější, ale náročnější. Rohož se vyznačuje jednodušší pokládkou a je u ní zajištěno rovnoměrné rozložení výkonu. Rohož je však vhodná spíše pro pravidelné plochy. Přímotopné vytápění je nejrozšířenější způsob aplikace. Používá se jak pro systémy hlavního vytápění, tak i pro systémy komfortního ohřevu podlahy. Topná rohož je umístěna těsně pod nášlapnou vrstvou, obvykle ve flexibilní stěrce nebo samo-nivelačním potěru. Používají se kabely co nejmenších průměrů a s nižším lineárním příkonem, aby byla rozteč smyček malá a podlaha se rovnoměrně prohřívala. Výhodou tohoto systému je snadná instalace a flexibilnější provoz.
Pro přímé vytápění nabízíme topné rohože se samolepícími páskami LDTS (dvoužílové) a LD (jednožílové), samolepící rohože LSDTS (dvoužílové) a ultratenké rohože CM. Pro svépomocnou instalaci doporučujeme sadu Comfort Mat s kompletní výbavou pro pokládku podlahového vytápění.


Instalace rohože s materiály WEBER

Návod na instalaci Topné rohože LDTS

Návod na instalaci Topné rohože LSDTS

Návod na instalaci Topné rohože LD

Návod na instalaci Topných rohoží CM 100,150,200

Návod na použití Comfort Mat - souprava pro instalaci topné podlahy

Video: https://youtu.be/ccrcFAmAi0w

SKLENĚNÉ SÁLAVÉ PANELY GR

Sklo je materiál, který je velmi estetickým a nadčasovým doplňkem a je proto určen nejen pro vytápění rodinných domů a bytů, ale i různých reprezentativních prostor, hal, nebo moderních kanceláří. Sálavé panely GR z tvrzeného skla k nástěnné instalaci, s použitím podlahových podpěr (příslušenství) je ale možné postavit panely i na podlahu. Panely mají pouze tepelnou pojistku, k regulaci je nutné použít vhodný termostat. Typ GR+ je kromě tepelné pojistky vybaven bezdrátovým příjimačem Watts a přívodní šňůrou zakončenou vidlicí. Ve spojení s termostatem Watts V22 jde o jednoduché řešení, nevyžadující zásahy do elektroinstalace. 

GR panel je proveden z bezpečnostního tvrzeného skla tl.12 mm (provedení zrcadlo tl. 8 mm), topného elementu, omezovacího termostatu a přívodního kabelu. Standardně je určen k pevné instalaci na stěnu s připojením přívodního vodiče do instalační krabice. Panely je možné zavěsit na šířku i na výšku, konzoly jsou součástí balení. Panely se vyrábějí v několika barevných provedeních. Provoz topných panelů by měl být ovládán pomocí vhodné regulace. Barvy skla: Bílá, černá, žluto-zelená, červená a zrcadlo.

Panel GR+ je standardní skleněný panel GR, který má integrovaný bezdrátový přijímač Watts. K provozování panelu je proto nutné dokoupit bezdrátový termostat Watts V22. K ovládání až 4 panelů v jedné místnosti ale stačí jen jeden společný termostat V22, proto se objednává samostatně. Nástěnné konzoly jsou součástí výrobku, balení však neobsahuje fixační materiál (hmoždinky, vruty), které je nutno přizpůsobit typu konstrukce. Pro montované konstrukce (např. sádrokarton) doporučujeme použít speciální hmoždinky s potřebnou únosností (kovová hmoždinka; plastová hmoždinka). UPOZORNĚNÍ: Panely lze zavěsit na výšku i na šířku, vždy však výhradně ve svislé poloze (na stěnu).

Proč je stropní sálavé vytápění o cca 20 % provozně úspornější než konvekční?

Sálání je proces, při kterém se teplo z tepelného zdroje (např. ze sálavého panelu) šíří prostorem ve formě infračervených paprsků. Po dopadu paprsků na jiné pevné těleso se infračervené vlnění mění v tepelnou energii a hmota tělesa je intenzivně ohřívána. Jedná se v podstatě o obdobu slunečního záření.
Toto vytápění je úsporné hlavně díky těmto třem bodům:

  1. Na rozdíl od nástěnných radiátorů a konvektorů je teplo směrováno dolů k podlaze, tedy do místa kde je ho potřeba. Zde platí, že čím vyšší strop je v místnosti, tím úspornější je stropní vytápění oproti ostatním systémům.
  2. V případě "radiátorů" a konvektorů teplý vzduch nerovnoměrně proudí po místnosti, což může v některých částech místnosti vyvolávat pocit chladu a nutit nás nastavit vyšší teplotu na termostatu. Každý stupeň nastavené teploty nad 20 °C znamená dalších 6 % nákladů na energii.
  3. Sálavé panely přímo ohřívají člověka, bez zprostředkovaní přenosu tepla vzduchem. Díky tomuto efektu můžeme nastavenou teplotu snížit o jeden až dva stupně celsia a budeme pociťovat stejný tepelný efekt jako při vytápění konvektory – avšak s teplotou nastavenou o 1 až 2 °C vyšší, tedy se spotřebou o 6 až 12 % vyšší.

Návod na montáž a použití sálavých panelů GR

Návod na instalaci podpěry pro skleněné sálavé panely GR

Návod na instalaci madla pro skleněné sálavé panely GR

Návod na montáž a použití panelu GR s bezdrátovou regulací Watts V22+V26

Návod na montáž skleněného sálavého panelu GR+

Princip vytápění MR a GR panelů

Regulace MR a GR topných sálavých panelů

Montáž GR a MR panelů

Podpěry panelů ECOSUN

Video: https://youtu.be/eUazVGQKM_k